Autor Tema: iOs 12  (Posjeta: 664 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline adnannn

• Novi Član
  • *
iOs 12
« u: Lipanj 06, 2018, 10:59:16 prijepodne »
iOs 12

Ranije ovog mjeseca Google je objavio da se Android P razvija s fokusom na "digitalno zdravlje".

Sadržaće sekciju Dashboard usmjerenu na korisnike, koja će im pokazivati koliko vremena provode koristeći svoje uređaje, ali i određene aplikacije. Dashboard će ponuditi i podatak o broju otključavanja smartfona tokom dana.

Čini se da Apple radi nešto veoma slično. Kompanija će u ponedjeljak predstaviti novi iOS 12 i sekciju Digital Health u meniju sa podešavanjima. Sadržaće niz alata koji će pokazivati koliko vremena korisnici provode koristeći iPhone i iPad. Već danas postoje određeni načini za to, jer možete da odaberete podešavanje baterije i kliknete na aplikacije kako biste vidjeli koliko dugo su uključene. Međutim, prikupljanje svih tih podataka na centralnu lokaciju je mnogo bolje i korisnije.

Uzimajući u obzir Appleov uobičajeni raspored, korisnici će iOS 12 dobiti u septembru, samo nekoliko nedjelja nakon što Android P stigne na Googleove Pixel telefone i druge uređaje. Ove godine obje kompanije pokušavaju da pomognu korisnicima da ostvare zdraviju ravnotežu između gedžeta i života.

Bloomberg navodi da će iOS 12 imati poboljšanu i napredniju verziju Appleove ARKit AR platforme. Korisnici će dobiti mod pomoću kojeg će moći da igraju AR igrice protiv drugih u istom virtuelnom okruženju, kao i mod koji omogućava "bacanje" objekata na određenu lokaciju, s tim da virtuelno ostanu na tom mjestu, piše Klix.

Osim toga, iOS 12 kao prioritet ima stabilnost i brzinu, ali će biti i novih mogućnosti i redizajniranja. Prošlogodišnji iOS 11 je imao problema s performansama i bagovima.

Offline x

• Global Moderator
Odg: iOs 12
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2018, 10:01:58 prijepodne »
Jedva cekam da izadje

Offline Mulder

• Novi Član
  • *
Odg: iOs 12
« Odgovori #2 u: Lipanj 09, 2018, 01:21:45 poslijepodne »
vjerujte, i ja isto, malo mi stopa ovaj trenutni

Offline x